W sobotę, 9 czerwca, studenci z Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej spędzili dłuższą chwilę na Grembachu, czyli w nieco zapomnianej, mało znanej części Łodzi, której historia sięga XIX wieku. Razem z Domem Kultury „Ariadna” zorganizowali Piknik na Grembachu, w ramach którego można było m.in. obejrzeć wystawę „Zaplątani w Grembach. Historia utkana ze wspomnień i fotografii” i wziąć udział w warsztatach etnoanimacyjnych związanych z historią miejsca.
Dzień wcześniej studenci o swoich etnograficznych badaniach opowiadali podczas spotkania z mieszkańcami w DK „Ariadna”. Wydarzenia zorganizowane były się w ramach projektu badawczego „Grembach we wspomnieniach i źródłach”, który od jesieni realizowany jest pod opieką prof. Grażyny Ewy Karpińskiej i dr Aleksandry Krupy-Ławrynowicz, we współpracy z Widzewskimi Domami Kultury.

Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj.
Kategorie: AktualnościRelacje