W piątek, 28 września 2018 r., odbyła się wydziałowa inauguracja roku akademickiego 2018/2019. Zebranych w auli im. W. Szuberta studentów powitała, zastępująca przebywającego w tym czasie na międzynarodowej konferencji dziekana WF-H UŁ, prodziekan dr hab. Aneta Pawłowska, prof. UŁ. Abiturienci dowiedzieli się, jakie możliwości rozwoju stwarza studiowanie i z czym wiąże się nabycie statusu studenta. Zachęceni przez prodziekana dr. Andrzeja Kompę ślubowali, a następnie ochoczo zaśpiewali „Gaudeamus igitur”. Głos zabrali również przedstawiciele samorządu studenckiego oraz reprezentanci AZS-u. Uroczystość uświetnił wykład „Podróże w czasie i przestrzeni”, który wygłosiła dr Joanna Orzeł (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego).

Kategorie: Bez kategorii