W piątek, 30 listopada 2018 r., mieliśmy przyjemność zobaczyć się z uczniami II LO im. Królowej Jadwigi w Pabianicach, jednej z naszych szkół patronackich.
Spotkanie było ostatnim w tym roku wydarzeniem, które wpisuje się w obchody świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę w II LO.
Podczas uroczystości dr Małgorzata Łapa (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) przedstawiła zebranym proces budowania II RP i początki odradzającej się państwowości.
O tym, dlaczego warto dołączyć do wydziałowej społeczności i studiować nowoczesną humanistykę w różnych jej odsłonach, opowiedział uczniom dr Bartosz Kałużny, pełnomocnik dziekana WF-H UŁ ds. promocji.
ykładu wysłuchali uczniowie klas humanistycznych. Wydarzenie koordynowali dr Sławomir Lucjan Szczesio (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) i mgr Sebastian Bryndziak, nauczyciel historii z II LO. Dziękujemy za udział i do zobaczenia!
Kategorie: AktualnościRelacje