Wśród noworocznych postanowień część z Was z pewnością umieściła na szczycie listy pragnienie przeczytania większej liczby ciekawych lektur 😉

Przypominamy więc o nietuzinkowej publikacji „From Cotton and Smoke: Łódź – Industrial City and Discourses of Asynchronous Modernity 1897–1994”, która jest owocem współpracy historyków, socjologów kultury i kulturoznawców.

Opierając się na empirycznych badaniach dyskursu prasowego naukowcy prezentują narodziny nowoczesnego miasta i nowoczesnego państwa, ujawniając wizje, które ukształtowały współcześnie znaną nam Łódź.

19 grudnia 2018 r. w ms2 odbyło się spotkanie z autorami książki, w którym uczestniczyli m.in. nasi historycy – dr Kamil Śmiechowski i dr Kamil Piskała (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego​).

Niebawem, na stronie Muzeum Sztuki w Łodzi, dostępny będzie zapis audio ze spotkania.

Więcej informacji o „From Cotton and Smoke…” znajdziecie na stronie Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego​.