14 stycznia 2019 r. w Instytucie Filozofii UŁ, w ramach obchodów I Światowego Dnia Logiki, odbyło się popularnonaukowe spotkanie. Jego celem było popularyzacja tych osiągnięć logiki, które, w powszechnej opinii, mają największą doniosłość filozoficzną.

Pracownicy Katedry Logiki zaprezentowali cztery wystąpienia:

• prof. Janusz Kaczmarek, „Tarski – Logika, metamatematyka, filozofia”,
  • prof. Janusz Maciaszek, „Alfreda Tarskiego semantyczna definicja prawdy”,
  • dr Michał Zawidzki, „Czy P = NP i co od tego zależy?”,
  • prof. Andrzej Indrzejczak „Kurta Gödla życie logiką”.

Inicjatorzy Ogólnoświatowego Dnia Logiki wybrali datę 14 stycznia, gdyż tego dnia przypada rocznica urodzin polskiego logika Alfreda Tarskiego oraz rocznica śmierci austriackiego logika Kurta Gödla. W spotkaniu uczestniczyli pracownicy Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, studenci oraz uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego UŁ im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.