Z radością informujemy, iż wystartował vlog historyczny UŁ! 🙂

• Jakiej Polski chcieli Polacy w 1918 r., a jaką ostatecznie udało się wywalczyć dyplomatom?
  • Jakie były niuanse przewrotu majowego w 1926 r.? Jak toczyła się bitwa pod Kostiuchnówką?
  • W jakich okolicznościach zginął gen. Władysław Sikorski i po co dokładnie łódzcy studenci strajkowali na początku lat 80.?

O tych i innych sprawach będzie mówił prof. Przemysław Waingertner (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) w cyklu „Fragmenty historyczne”, czyli swoim osobistym vlogu, na kanale YouTube Uniwersytetu Łódzkiego.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka pt. „Polska po I wojnie światowej – sukcesy i porażki Konferencji Paryskiej”.