I Ogólnopolska studencko-doktorancka konferencja naukowa „Więcej potu na ćwiczeniach, mniej krwi w boju. Szkolenie wojsk od starożytności po współczesność” rozpoczyna się już jutro, 25 kwietnia 2019 r., o godz. 10.00 w Instytucie Historii Uniwersytetu Łódzkiego!

Zebrani debatować będą na temat istotności szkolenia wojsk od czasów starożytnych aż do współczesność. Celem konferencji jest prześledzenie zmian, jakie zachodziły w przygotowaniu armii w różnych okresach historycznych.

Jak szkolono średniowiecznych rycerzy?
Jakie nowe koncepcje w wojskowości przyniosła rewolucja nowożytna? Jak szkolić żołnierzy w obliczu wyzwań stawianych przez walkę z terroryzmem lub „wojny hybrydowe”?

Zapraszamy po odpowiedzi!
Więcej informacji znaleźć można tutaj.