Marta Nowacka i Łukasz Orzechowski to nie tylko absolwenci naszego Wydziału, lecz również twórcy start-upu Archizo – rozpoznawalnej łódzkiej marki zajmującej się projektowaniem niebanalnych gadżetów miejskich, które przedstawiają architekturę w formie nowoczesnych klocków oraz instalacji artystycznych.

Młodzi przedsiębiorcy pojawili się na zajęciach dotyczących komercjalizacji, prowadzonych przez dra Wojciecha Marciniaka. Opowiedzieli studentom piątego roku historii o rozwoju swojego projektu, niuansach świata biznesu oraz o tym, jak przekuć swoją pasję w praktyczne działanie.

Archizo jest zdobywcą drugiej nagrody w finale Konkursu Młodzi w Lodzi – mam pomysł na start-up, który jest współorganizowany przez Uniwersytet Łódzki.