Kradzież dzieł sztuki, praca archeologa a działania policyjnego laboranta, metody prowadzenia dochodzeń i śledztwa…to tylko kilka z wielu tematów, które zostaną poruszone na spotkaniu, które odbędzie się 28 maja 2019 r. o godzinie 10.00 na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UŁ w auli im. prof. Ili Lazari-Pawłowskiej przy ul. W. Lindleya 3/5. Będzie to pierwsze wydarzenie z cyklu wizyt przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi na Uniwersytecie Łódzkim.

Informacje na temat kolejnych spotkań z KWP na pozostałych, wybranych wydziałach UŁ zostaną podane później – po ustaleniu harmonogramów.

Na spotkanie zapraszamy przede wszystkim tych studentów WF-H UŁ, którzy rozważają służbę w strukturach policji. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele pięciu pionów merytorycznych KWP:
• Laboratorium Kryminalistyczne,
• Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą,
• Wydział Dochodzeniowo-Śledczy,
• Wydział Kryminalny,
• Wydział Kadr i Szkolenia.

Prelegenci zaprezentują szczegóły działalności ich jednostek. Dobór mówców został uzgodniony z uwzględnieniem specyfiki WF-H UŁ. Spotkanie, z uwagi różnorodność kwestii, które zostaną poruszone, z pewnością zainteresuje studentów różnych kierunków: od archeologii, przez etnologię i antropologię kulturową, filozofię, historię, historię sztuki, okcydentalistykę, aż po wojskoznawstwo.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/2282570578669062/