Serdecznie zapraszamy na panel dyskusyjny „Dziedzictwo dalekie i bliskie”, który odbędzie się w najbliższa sobotę, 8 czerwca 2019 r., o godz. 11.00 w budynku Instytut Historii Sztuki UŁ. Wydarzenie jest odpowiedzią na tragiczny pożar katedry Notre-Dame w Paryżu.

– Kiedy cały świat uznał francuską katedrę za swoje dziedzictwo, tuż obok nas upadają mniejsze dowody miejscowej historii – często znane jedynie lokalnym społecznościom. Chcemy zwrócić uwagę na to zjawisko rozmawiając o zabytkowym, XVI-wiecznym kościele św. Doroty w Mileszkach, w którym w sierpniu 2015 r. wybuchł pożar – mówi jedna z organizatorek, Zuzanna Jakubowska – studentka i członkini Studencko-Doktoranckiego Koła Naukowego Historyków Sztuki UŁ.

O pożarze łódzkiej świątyni pisał m.in. Dziennik Łódzki.

Poważną, ale ciekawą tematykę, będziemy starać się zrównoważyć luźną atmosferą pikniku naukowego, z kiermaszem ciast i dyskusją. Wykłady tematyczne wygłoszą prof. Piotr Gryglewski i dr Daria Rutkowska-Siuda.