W drugiej edycji programu „Zdolny uczeń – świetny student” wzięło udział 116 uczniów z całego regionu łódzkiego. Licealiści mogą poczuć się jak studenci – piszą artykuły, gromadzą materiały, korzystają z zaplecza dydaktycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

„To najlepsza forma z możliwych – wspólne poszukiwania intelektualne przy jednoczesnym odejściu od formy czysto szkolnej. Młodzi ludzie konfrontują się tutaj z atmosferą uczelni. To też jest rozwijające dla nas, wykładowców. Poznajemy studentów jeszcze przed tym, zanim trafią na studia (…)” – komentuje jeden z opiekunów zaangażowanych w projekt, dr Kamil Piskała (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego).

Więcej na temat programu można przeczytać w tym artykule.
Kategorie: Aktualności