Fundacja Kościuszkowska rozpoczęła nabór wniosków o granty naukowe na prowadzenie projektów badawczych i rozwojowych w amerykańskich ośrodkach naukowych w roku akademickim 2021/2022. Działanie prowadzone jest w ramach Exchange Program to the US.

Stypendium przyznawane jest we wszystkich dyscyplinach naukowych w trzech kategoriach:

• Kosciuszko Foundation Fellowshipprzeznaczone jest dla osób, które mają najmniej stopień naukowy doktora, i są pracownikami naukowymi w polskiej uczelni wyższej lub innej jednostce naukowo-badawczej.
  • Kosciuszko Foundation Grants to stypendia dla osób rozpoczynających karierę naukową (bez stopnia naukowego doktora), studentów studiów doktoranckich w polskich uczelniach i instytucjach naukowych.
  • Kosciuszko Foundation Teaching Fellowship przyznawana jest polskim wykładowcom, którzy mają zamiar prowadzić zajęcia na temat historii, kultury i literatury polskiej.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej (LINK).

Informacje o Programie w mediach społecznościowych: Facebook, Twitter.

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: ExchangeToTheUS@thekf.org

Wnioski można składać online od 1 lipca 2020 do 15 listopada 2020 r.

Rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami odbędą się w lutym 2021 roku, a decyzje zostaną ogłoszone w marcu 2021.

Osobą do kontaktu w Centrum Nauki jest: Katarzyna Kalska-Sochacka: katarzyna.kalska@uni.lodz.pl.