Uniwersytet Łódzki otrzymał Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego na lata 2021–2027. Będziecie zatem mogli realizować studia i praktyki na zagranicznych uczelniach partnerskich. Program Erasmus+ działa od roku akademickiego 2021/2022!

Zachęcamy Was do składania dokumentów na zagraniczne wyjazdy w ramach programu na rok akademicki 2021/2022.
  • I etap rekrutacji odbywa się za pośrednictwem systemu USOS (składanie wniosków)
    od 15 lutego 2021 r. godz. 12.00 do 10 marca 2021 r. godz. 12.00
  • II etap rekrutacji odbywa się za pośrednictwem MS Teams (rozmowa kwalifikacyjna z przedstawicielami Komisji Wydziałowej)
    od 10 do 26 marca 2021 r.
O konkretnych datach rozmów poinformujemy osoby, które skompletują wnioski w systemie USOS.

Chcecie wiedzieć się więcej o wymianie, rekrutacji, możliwościach wyjazdu i stronie technicznej składania wniosków?
Zapraszamy na spotkanie informacyjne 18 lutego 2021 r.. Poprowadzą je pracownicy Biura Współpracy z Zagranicą UŁ:

Jeśli macie pytania dotyczące samego programu jaki i uczelni, do których możecie wyjechać na studia semestralne w ramach programu Erasmus+ na rok 2021/22, polecamy kontakt z koordynatorami kierunkowymi:
  • Instytut Archeologii UŁ – dr Olgierd Ławrynowicz (olgierd.lawrynowicz@uni.lodz.pl)
  • Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UŁ – dr Monika Kujawska (monika.kujawska@uni.lodz.pl)
  • Instytut Filozofii UŁ – prof. Janusz Maciaszek (janusz.maciaszek@uni.lodz.pl)
  • Instytut Historii UŁ – dr Bartosz Kaczorowski (bartosz.kaczorowski@uni.lodz.pl)
  • Instytut Historii Sztuki UŁ – dr Agnieszka Świętosławska (agnieszka.swietoslawska@uni.lodz.pl)

Możecie również skontaktować się z naszym koordynatorem wydziałowym, którym jest dr hab. Kirił Marinow (kiril.marinow@uni.lodz.pl)

Więcej informacji nt. rekrutacji na wyjazdy w ramach programu: https://cutt.ly/PkJpRRu

W razie potrzeby możecie również skontaktować się bezpośrednio z pracownikami BWZ obsługujący wyjazdy studenckie w ramach tego programu:
  • Beata Kamińska, tel. 0 42 635 40 36, beata.kaminska@uni.lodz.pl
  • Dorota Jachimek, tel. 0 42 635 40 36, dorota.jachimek@uni.lodz.pl