„17th Century Philosophy, Its Sources and Continuations in Natural Sciences: Astronomy – Astrology – Medicine” to tytuł międzynarodowej konferencji, która odbędzie się w dniach 8-10 września 2021 r.

Kolejna edycja corocznego, ogólnopolskiego wydarzenia dotyczącego siedemnastowiecznej filozofii tym razem będzie mieć miejsce w Łodzi. Wykłady odbędą się w systemie hybrydowym.

Wydarzenie będzie dostępne na YouTube (link do kanału: https://www.youtube.com/channel/UCMLBrsAiiNjD5-3oMLhyUgA/featured).

Główne wykłady:
  • „Philosophy and Mathematics in the Time of Plague”, André Goddu (Stonehill College)
  • „The Status of Astrology, Human Soul, and the Emergence of Modern Science”, Jozef Matula (Palacký University)
  • „On the Possibility of an Intelligent Materialism: Historiographic and Typological Remarks”, Charles T. Wolfe (Université de Toulouse)

Konferencję organizuje Center for the Philosophy of Nature  i Instytut Filozofii UŁ (Katedra Historii Filozofii UŁ).

Więcej informacji można znaleźć na stronie UŁ.