Centrum Badań Żydowskich Wydziału Filozoficzno-Historycznego oraz dyrekcja Biblioteki Uniwersytetu Łódzkiego i Archiwum Państwowego w Łodzi serdecznie zapraszają na wystawę „Poczta w łódzkim getcie”, która prezentowana będzie od 8 czerwca do 12 września 2022 r. w gmachu BUŁ na I p.
Wernisaż wystawy odbędzie się w środę 8 czerwca 2022 r. o godz. 13. Wydarzeniu towarzyszyć będzie oprowadzanie kuratorskie.
Wystawa opowiada historię fenomenu komunikacji dzielnicy zamkniętej ze światem zewnętrznym. Na wystawie zaprezentowane zostaną karty pocztowe pochodzące z getta, unikalne projekty znaczków oraz literatura poświęcona zagadnieniu.
Wykorzystane w wystawie materiały pochodzą ze zbiorów Archiwum Państwowego w Łodzi oraz Spungen Family Foundation. Wystawę przygotował zespół kuratorów pod kierownictwem dr Ewy Wiatr z Centrum Badań Żydowskich WF-H.
Kategorie: Aktualności