Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego

Warszawa, 7 grudnia 2012

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Sekcja Doktorancka Koła Naukowego Myśli Politycznej i Prawnej

Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Społeczeństwo od zarania podlega nieustannym zmianom, na które nic nie pozostaje obojętne. Również role społeczne ulegają zmianom i przeobrażeniom, które pociągają za sobą kolejne transformacje w każdej dziedzinie życia społecznego. Ta nieustanna zmiana i ciągły ruch dają nieograniczone pole do badań i analiz, nad którymi chcemy się pochylić. Jak czynniki zewnętrzne wpływają na kształtowanie się nowych ról społecznych? Jaką rolę dla społeczeństwa odgrywają prawo, polityka, medycyna i inne? Czy współdziałają one w kształtowaniu i przeobrażeniach ról społecznych? Jak kształtują się dawne role społeczne w nowych warunkach? Jakie role społeczne funkcjonują we współczesnym społeczeństwie? Nad tymi oraz wieloma innymi pytaniami pragniemy pochylić się w naukowej dyskusji z perspektywy interdyscyplinarnej. Do podjęcia tematu zapraszamy serdecznie przedstawicieli wszystkich nauk - filozoficznych, teologicznych, prawniczych, artystycznych, ścisłych, przyrodniczych, społecznych, humanistycznych, medycznych i innych.

Niechaj zagadnienia te staną się inspiracją do dyskusji podczas Międzynarodowej II Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Doktorów i Doktorantów „Role społeczne wczoraj i dziś” do udziału w której serdecznie zapraszamy doktorów i doktorantów wszystkich dziedzin z ośrodków naukowych całej Polski oraz z zagranicy. Niechaj niniejsza Konferencja stanie się okazją do zaprezentowania wyników badań i analiz oraz wymiany doświadczeń i integracji środowiska młodych naukowców. Na Państwa zgłoszenia czekamy do 12 listopada. Liczymy na interesujące i odważne przemyślenia, wnoszące świeżość i innowacyjność do tematu, którym ludzkość zafascynowana jest od wieków.

Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2012 11:05