Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego

90-219 Łódź ul. A. Kamińskiego 27a tel. 48 42 635 43 31

Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

Email Drukuj PDF

Praca szuka studenta – XIII Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim - 16 listopada 2017 r.

Informatyk – ponad 5000 PLN brutto, absolwent ekonometrii - przeszło 4000 PLN, analityk gospodarczy, absolwent europeistyki lub filolog - 3000 PLN. Tyle, według danych ELA (Ekonomiczne Losy Absolwentów), zarabiają osoby po studiach na Uniwersytecie Łódzkim.

Rynek pracy jednak wciąż się zmienia, a pracodawcy na bieżąco komunikują swoje oczekiwania względem kandydatów. Doskonałą okazją na aktualizowanie wiedzy na temat rynkowych potrzeb jest rozmowa z przedstawicielami czołowych polskich firm, reprezentujących różne branże. Możliwość tę oferują Targi Pracy organizowane na uczelniach.

Uniwersytet Łódzki organizuje Targi Pracy już po raz trzynasty. Nie ma co w tym przypadku być przesądnym – dobra praca to w niewielkim stopniu kwestia szczęśliwego trafu. W jej zdobyciu liczy się przede wszystkim rozsądna analiza rynku pracy, zdobywanie umiejętności poprzez praktyki, staże czy szkolenia, a także wiedza na temat najnowszych trendów związanych z wymarzonym zawodem. Dodatkowym atutem jest również czerpanie inspiracji od najlepszych – mentorów bądź branżowych liderów. O dostępność wszystkich tych elementów zadbał w tym roku Uniwersytet Łódzki.

Na studentów czeka rozbudowana targowa oferta:

1. Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z najdynamiczniejszych przedstawicieli młodego pokolenia w polskiej branży marketingowej, który w 2014 roku zdobył 2. miejsce w konkursie na Człowieka Roku Polskiego Internetu. Podczas Targów wygłosi motywującą prelekcję do osób dopiero wkraczających na swoją ścieżkę zawodową.
  2. Blisko 50 stoisk pracodawców – studenci będą mogli sprawdzić, jak wyglądać będą warunki na wymarzonym stanowisku lub znaleźć zupełnie nową drogę kariery. Pracodawcy przedstawią nie tylko oferty pracy, ale również staży i praktyk zawodowych, w zależności od tego, czy kandydat chce skoczyć na głęboką wodę, czy wchodzić do niej powoli. Na osoby poszukujące pierwszych doświadczeń zawodowych czekać będą natomiast organizacje pozarządowe, oferujące wolontariat i praktyki.
  3. Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego najlepszym studentom wejście na rynek pracy ułatwia jeszcze bardziej – partnerzy Targów przeprowadzą z nimi szybkie rozmowy rekrutacyjne. Pracę można więc znaleźć od ręki.
  4. Osoby, które dopiero zaczynają zastanawiać się nad poszukiwaniem pracy, mogą w strefie doradczej skonsultować treść i wygląd swojego CV, porozmawiać z profesjonalistami o swoich zawodowych pomysłach lub zrobić sobie profesjonalne zdjęcie.
  5. Tuż przed Targami będzie można zaplanować szczegółowo swoją wizytę na smartfonie dzięki aplikacji mobilnej Targi Pracy Uniwersytet Łódzki (dostępna darmowo w App Store i Google Play).

Każdego roku Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim odwiedza około sześciu tysięcy studentów. Wydarzenie odbędzie się 16 listopada br. przy ul. Matejki 22/26. Pracodawcy będą czekać na pierwszych zainteresowanych już od godz. 9:00.

Kontakt:

Paweł Śpiechowicz