Wydział Filozoficzno-Historyczny Uniwersytetu Łódzkiego

90-219 Łódź ul. A. Kamińskiego 27a tel. 48 42 635 43 31

Badania prof. Anety Pawłowskiej nagrodzone w konkursie Lumen 2017

Email Drukuj PDF

Z przyjemnością informujemy, że badania prowadzone pod przewodnictwem prof. Anety Pawłowskiej z Katedry Historii Sztuki Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ, dotyczące audiodeskrypcji dzieł sztuki, zostały nagrodzone w konkursie Lumen 2017. Wyróżnienie to, przyznawane najbardziej profesjonalnie zarządzanym polskim uczelniom, otrzymał projekt traktujący o opisywaniu sztuki na potrzeby osób z dysfunkcją wzroku.

„Usłyszeć obraz. Audiodeskrypcja dzieł sztuki w łódzkich muzeach jako czynnik kreujący i kształtujący relacje pomiędzy działalnością naukową i dydaktyczną Uniwersytetu Łódzkiego a interesariuszami zewnętrznymi (instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, społecznością lokalną, przedstawicielami biznesu)” to inicjatywa mająca na celu zwiększenie szans osób z niepełnosprawnością wzroku w dostępie do dóbr kultury oraz wspieranie integracji społecznej

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem dotyczącym nagrodzonego przedsięwzięcia: