Polecamy nowości wydawnicze!

„Losy Polaków na Wschodzie XIX-XX w. Repatriacje, przesiedlenia i osadnictwo” to nowa publikacja pod redakcją naszych historyków.

Zamieszczone w książce teksty prezentują historie tysięcy Polaków, którzy związani byli z dobrowolnym lub przymusowym pobytem w Rosji i ZSRR. Można odnaleźć tam zarysy biograficzne, analizy grup społecznych i zawodowych, rekonstrukcje miejsc czy uzupełnienia wcześniejszych badań związanych ze wspomnianą tematyką.

Publikacja pod redakcją prof. Jarosława Kity i dra Wojciecha Marciniaka (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) opublikowało Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego.

Kategorie: Aktualności