Miasto Łódź zorganizowało kolejną edycję programu “Mieszkanie komunalne dla zdolnego studenta i absolwenta”. Jest on skierowany do najzdolniejszych studentów ostatniego roku studiów oraz absolwentów łódzkich uczelni wyższych, którzy w momencie składania wniosku nie ukończyli 30 roku życia. Na potrzeby programu zostało wyodrębnionych 12 lokali mieszkalnych stanowiących 100% własność Miasta Łodzi.

Jakie warunki musi spełnić osoba, która stara się o lokal w takiej kamienicy?

• musi mieszkać i pracować w Łodzi
  • musi być studentem ostatniego roku uczelni w Łodzi lub absolwentem uczelni w Łodzi rekomendowanym przez rektora uczelni
  • w dniu złożenia wniosku nie może mieć ukończonego 30. roku życia
  • musi dostarczyć zaświadczenie o pozostawaniu w stosunku pracy.

Osoby, które otrzymały lokal mieszkalny w poprzednich edycjach, mogą ubiegać się o jego zmianę na inny lokal mieszkalny, dopasowany do ich aktualnych potrzeb.

Wnioski można składać w Zarządzie Lokali Miejskich do 20 października 2022 roku.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie Zarządu Lokali Miejskich.

Kategorie: Aktualności