Zapraszamy na fanpage WF-H UŁ

Oblicza wojny już jutro!

Już jutro rusza konferencja OBLICZA WOJNY! Zachęcamy do zapoznania się z programem. Linki umożliwiające wzięcie udziału w obradach. Więcej informacji na stronie konferencji.

Profesor Jarosław Kita o Konstytucji 3 maja w TVP Historia

Zachęcamy do obejrzenia transmisji programu „16 mm historii” w TVP Historia – Oficjalna strona. W poniedziałek o godz. 12.00 w odcinku pt. „Wiwat wszystkie stany!” prof. Jarosław Kita (Instytut Historii Uniwersytetu Łódzkiego) opowie o tradycji Konstytucji 3 maja  fot. Bartosz Kałużny (WF-H UŁ)

„Nieśmiertelność-mity i rzeczywistość” – spotkanie Ady Florentyny Pawlak (IEiAK) i Mateusza Łukasika (PST)

„Nieśmiertelność-mity i rzeczywistość” – to tytuł spotkania, które poprowadzili: Ada Florentyna Pawlak (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego ) Mateusz Łukasiak (Polskie Stowarzyszenie Transhumanistyczne) O długowieczności, wydłużaniu życia, starzeniu się oraz strategiach neutralizujących świadomość śmierci. O wpływie długowieczności na szereg aspektów naszego Więcej…