Drzwi Otwarte Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ 2024

Miejsce wydarzenia: Harcmistrza Aleksandra Kamińskiego 27a, 90-219 Łódź
Czas: 29 maja 2024 (środa) 10:00 - 15:00

29 maja 2024 r. drzwi Wydziału Filozoficzno-Historycznego UŁ (ul. A. Kamińskiego 27a) zostaną szeroko otwarte dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy są zainteresowani studiowaniem klasycznych dyscyplin humanistycznych. W programie tegorocznych Drzwi Otwartych znajdą się spotkania z naszymi absolwentami, którzy świetnie odnaleźli się na rynku pracy, możliwość porozmawiania z kołami naukowymi działającymi na Wydziale oraz wysłuchania specjalnego wykładu na temat serialu „1670".

O wydarzeniu

Drzwi Otwarty na Wydziale Filozoficzno-Historycznego UŁ to wyjątkowa okazja do poznania szerokiej oferty edukacyjnej w Łodzi skierowanej do pasjonatów historii, sztuki, filozofii, archeologii, etnologii oraz wojskoznawstwa. Przyszli kandydaci na studia 2024/2025 będą mogli zapoznać się z  pełną ofertą kierunków studiów humanistycznych, jaką oferuje nasz Wydział.

Grafika Drzwi Otwartych WFH UŁ

Podczas tegorocznych Drzwi Otwartych przedstawiciele Wydziału Filozoficzno-Historycznego – studenci, wykładowcy, władze Wydziału – przedstawią uczniom zalety studiowania na Uniwersytecie Łódzkim. Osoby odwiedzające FilHist będą mogły spotkać się z przedstawicielami grona studenckiego, wysłuchać wystąpień praktyków, którzy opowiedzą gościom o ścieżce zawodowej humanistów oraz zwiedzić jeden z naszych Instytutów.

Dlaczego warto nas odwiedzić?

• Bezpośrednie spotkanie z przedstawicielami Wydziału Filozoficzno-Historycznego.
  • Poznanie oferty studiów na 7 kierunkach: archeologii, etnologii i antropologii kulturowej, historii, filozofii, historii sztuki oraz wojskoznawstwie i okcydentalistce.
  • Rozmowy ze studentami i wykładowcami poszczególnych kierunków.
  • Uzyskanie wyczerpujących informacji o procesie rekrutacji, programach studiów, możliwościach stypendialnych i życiu studenckim na UŁ.
  • Spotkanie z praktykami danych dyscyplin, którzy świetnie odnaleźli się na rynku pracy.
  • Przygotowaliśmy również interesujący wykład, nawiązujący do popularnej produkcji Netflix, serialu 1670.

Skrócony harmonogram wydarzenia

• CZĘŚĆ PIERWSZA (OFICJALNA) – KIM JESTEŚMY I CO TU ROBIMY? 10:00 (45 min)
  1. Powitanie
  2. Prezentacja Wydziału, jego miejsca na UŁ i kierunków
  3. Dlaczego warto studiować na wydziale?
  4. Jakie wygląda proces rekrutacyjny oraz jakie wymogi należy spełnić
  5. Erasmus dla humanistów – mamy to!
  6. Studenckie Granty Badawcze
  • CZĘŚĆ DRUGA SPOTKANIE Z PRAKTYKAMI – DLACZEGO WARTO? 11:00 (ok 60-75 min)
  1. Dr Marcin Gawryszczak (Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi)
  2. Dr Paulina Długosz (Muzeum Miasta Łodzi)