Warsztaty podzielone będą na trzy części:
1. Panel wykonawców projektu badawczego NPRH MNiSW „Leksykon Archeologii Katyńskiej (1990–2015)”
Ta część wprowadzi Was w tematykę oraz metodologię badań nad archeologią katyńską w perspektywie interdyscyplinarnego warsztatu badawczego archeologii współczesności (archeologia, etnografia, historia, historia sztuki).
2. Warsztaty muzealne z kustoszami Muzeum Katyńskiego
3. Panel studencki
W tej części warsztatów studenci z naszego Koła przedstawią referaty pogłębiające tematykę archeologii katyńskiej w kontekście tworzących się standardów uprawiania archeologii współczesności. Mamy nadzieję, że uda nam się zaangażować Was w dyskusje i zadania grupowe.
Uczestnicy, którzy zrealizują założenia dydaktyczne warsztatów, otrzymają certyfikat wystawiony przez Instytut Archeologii UŁ i Muzeum Katyńskie w Warszawie.
Osoby, które wezmą udział w warsztatach otrzymają wcześniej podręcznik z archeologii katyńskiej, przygotowany na podstawie materiałów z naszej wystawy „’43. Ujawnienie Zbrodni Katyńskiej. Pamięć i archeologia”, prezentację multimedialną przedstawiającą projekt badawczy „Leksykon Archeologii Katyńskiej (1990–2015)” oraz zagadnienia do dyskusji i zadań grupowych.
Z uwagi na ograniczoną do 30 liczbę miejsc, prosimy o wypełnienie i wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: daria.kacprowicz@edu.uni.lodz.pl.
Termin zgłoszeń: 29.02.2024
Powiadomienie osób zapisanych na warsztaty: 10.03.2024
Wpłaty: 50 zł na materiały, przerwy kawowe, obiad.
Numer konta bankowego podamy w dalszej korespondencji.
Serdecznie zapraszamy!
Praca naukowa dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach programu realizowanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Narodowy Program Rozwoju Humanistyki”; nr projektu 11H 20 02 48 88.