Zgłaszane w konkursie projekty naukowe powinny dotyczyć istotnych dla obu krajów tematów związanych z rozwojem społeczeństwa obywatelskiego, demokracji, integracji europejskiej lub bezpieczeństwa. Czas trwania projektu to 12 miesięcy.
Do konkursu w programie DLA UKRAINY przystąpić może para naukowców – jeden z Polski, a drugi z Ukrainy. Zgodnie z regulaminem programu, wniosek składany do udziału w konkursie jest autorstwa dwojga osób posiadających co najmniej stopień naukowy doktora, przy czym:
- każda z w.w. osób uzyskała stopień doktora nie wcześniej niż 12 lat przed złożeniem wniosku (liczy się data roczna),
- w dniu składania wniosku jedna osoba jest pracownikiem naukowym zatrudnionym w instytucji prowadzącej badania naukowe w Polsce,
- druga osoba, niezależnie od narodowości, jest obecnie pracownikiem naukowym w instytucji prowadzącej badania naukowe w Ukrainie oraz przebywa stale i będzie przebywać w trakcie realizacji projektu na terytorium Ukrainy.
Wniosek w imieniu obojga naukowców składa osoba pracująca w Polsce, wraz z instytucją prowadzącą badania naukowe w Polsce, w której realizowany będzie projekt.
Całkowity budżet jednego projektu na okres 12 miesięcy wynosi 268.800 zł (po 134.400 zł na każdego z wnioskodawców) i obejmuje wynagrodzenia wnioskodawców oraz ryczałt na pozostałe koszty prowadzenia badań. Dodatkowo w tegorocznym konkursie można wnioskować o dofinansowanie wynagrodzenia dodatkowej osoby (doktoranta / doktorantki), która zostanie zaangażowana w realizację projektu.
Szczegółowe informacje o programie, w tym wymogi dotyczące wniosków konkursowych, kryteria konkursowe oraz kwestie finansowania projektów znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie.
Pozostałe informacje oraz dokumentacja dostępne są na stronie FNP:
Rusza czwarty konkurs w programie DLA UKRAINY (o aktualnym konkursie)
Program dla Ukrainy (informacje o programie, poprzednich edycjach, pliki do pobrania)